Cushman & Wakefield již po deváté v řadě získává ocenění Best Retail Real Estate Agency v CIJ Awards Czech Republic

Sdílet

letošním ročníku CIJ Awards Czech Republic získal retailový tým společnosti Cushman & Wakefield ocenění Best Retail Real Estate Agency. Již po deváté za sebou tak v prestižních CIJ Awards potvrdil svou vedoucí pozici na českém maloobchodním trhu.

Jan Kotrbáček, partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu, Cushman & Wakefield: „Těší nás, že jsme již podeváté získali ocenění Best Retail Real Estate Agency. Děkujeme za stále nové příležitosti pracovat s našimi klienty, retailery, a kolegy. Tato cena odráží naši oddanost maloobchodnímu trhu a odhodlání pomáhat našim klientům v jakékoli situaci, stabilitu a senioritu našeho týmu.

Maloobchodní trh prošel v posledních letech mnoha komplikacemi a zkouškami, ale je zjevné, že pro zákazníky je nadále atraktivní. Nedávné diskuse s mnoha retailery na veletrhu MAPIC v Cannes ukazují na jejich konstruktivní sentiment ve vztahu k dalšímu rozvoji jejich obchodů a portfolií a podpoře expanze. Před námi stojí mnoho výzev, s nimiž jsme připraveni klientům pomoci a poskytnout jim veškerou podporu.“

Specialisté na maloobchod ve společnosti Cushman & Wakefield využívají její regionální i celosvětové zázemí a v rámci mezinárodních týmů spolupracují a sdílejí zkušenosti z retailových trhů v jednotlivých zemích. V roce 2021 se retailový tým Cushman & Wakefield podílel na uzavření téměř 230 smluv zahrnujících maloobchodní prostory o celkové rozloze 58 tisíc metrů čtverečních. Je to skvělá zpráva také pro životní prostředí, neboť za každou uzavřenou transakci vysadil retailový tým jeden strom – a od letoška to budou za každou transakci dva stromy.

V letošním roce tým zatím realizoval přes 180 transakcí o celkové ploše 59,000 metrů čtverečních a do konce roku by měl dosáhnout podobného počtu transakcí jako loni, což potvrzuje aktivitu na trhu.

Příští rok bude pro retailový tým společnosti Cushman & Wakefield také velmi rušný, neboť byl pověřen významnými mandáty na pronájem výjimečných retailových prostor, například v těchto projektech: Fairmont Golden Prague Hotel v Pařížské ulici; Pařížská 25; 100 Yards v ulici Na Příkopě 23–27; rekonstruovaný obchodní dům Máj na Národní třídě; Náměstí republiky 7; Václavské náměstí 30; Dornych – multifunkční projekt v centru Brna; a pronájem mnohých dalších stávajících i nových projektů.

O cenách CIJ Awards Czech Republic

Letos probíhá již dvacátý druhý ročník cen CIJ Awards Czech Republic, které oceňují výjimečné projekty, transakce, firmy a týmy předchozího roku. Nominace jsou posuzovány na multidisciplinární bázi.

Ocenění se uděluje za přínos daného partnera pro realitní sektor, o vítězi hlasuje nezávislá skupina profesionálů z oboru a odborná porota. Patří k nejvýznamnějším oceněním profesionálního magazínu  Construction and Investment Journal, který na trhu působí od roku 1995.