Pomáháme mezinárodním značkám se vstupem na český trh

Sdílet

Navzdory všemu, co se letos děje, je český maloobchodní trh velmi aktivní a další značky rozšiřují svá portfolia o první obchody v České republice. V Cushman & Wakefield kombinujeme globální knowhow se znalostí místního trhu, abychom novým značkám pomohli v jejich úspěšné expanzi. Doposud jsme letos pomohli těmto značkám při jejich vstupu na náš trh a vy se na nás můžete při expanzi spolehnout také.

PRIMARK

Primark, zbožňován módními fanoušky hledajícími cenově dostupné produkty. Primark drží krok s nejnovějšími trendy, které si mohou zákazníci pořídit, aniž by museli rozbíjet prasátko. Primark je mezinárodní maloobchodní řetězec, který nabízí nejnovější módu, produkty z oblasti kosmetiky či domácí potřeby, a to za nejlepší ceny. Jednoduše řečeno – Fashion at Amazing Prices. Primark svůj první obchod otevřel v Dublinu v roce 1969 pod názvem Penneys a dnes působí ve 13 zemích Evropy a Ameriky, kde má více než 380 prodejen. Čtrnáctý trh, na který Primark vstupuje, je ten český. Primark zde otvírá svůj flagship store pro střední a východní Evropu na adrese Václavské náměstí 47 v moderní budově The Flow Building.

“Primark je jedním z předních světových fashion maloobchodníků. Středoevropský trh je pro značku důležitý. Prodejna, která bude umístěná v Praze, bude vlajkovou lodí pro celý trh střední a východní Evropy, Zákazníci z Čech a Moravy, kteří doposud jezdili do Drážďan, Lince a Vídně, začnou jezdit do Prahy. Bude to obrovská prodejna umístěná na zajímavém místě, v nové budově v samém centru Prahy,“ říká Jan Kotrbáček vedoucí pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu ve společnosti Cushman & Wakefield.

GAP

GAP je celosvětový americký prodejce oděvů a doplňků založený v roce 1969 v San Francisku. S více než 3700 obchody po celém světě je GAP jednou z největších módních značek na světě. Po oslavě svých 50. narozenin se společnost GAP rozhodla expandovat do České republiky. Svůj první obchod otevřela letos v pražském Westfield Chodov a Forum nová Karolina v Ostravě.

„Důležitou součástí našeho poslání je přinášet do našeho regionu nové značky. Ačkoliv značka Gap na českém trhu nikdy oficiálně nepůsobila, její popularita je velmi vysoká a počet návštěvníků prodejen během prvního víkendu po otevření překonal všechna očekávání. Přejeme společnosti GAP mnoho spokojených zákazníků, spolu s dalšími pobočkami, které otevřeme,“ komentuje Jan Voslář, vedoucí High Street & Tenant Representation v Cushman & Wakefield. Hello Česko!

CYBEX

CYBEX je značka, kterou znají rodiče po celém světě. CYBEX nabízí autosedačky, dětské nosiče, nábytek a kočárky, které zaručují nejvyšší bezpečnost a jsou ideální pro městský životní styl. CYBEX, oceněný devíti Red Dot Design Awards, drží krok s nejnovějšími trendy a vyrábí produkty, které nabízejí kombinaci funkčnosti, designu a nejvyšší bezpečnosti. Značka byla založena v roce 2005 v Německu a nyní působí globálně ve skupině Goodbaby International Holdings, světového lídra v oblasti výrobků pro děti. První prodejna v Evropě se nachází v Široké ulici v bezprostřední blízkosti luxusní maloobchodní destinace Pařížské.

Jan Voslář, vedoucí High Street & Tenant Representation v Cushman & Wakefield, dodává: „Cushman & Wakefield zastupoval pronajímatele luxusních prostor Široká 15 a jako nejvhodnější koncept pro tuto jednotku vybral CYBEX jako nájemce. Tato vlajková prodejna nabízí nezapomenutelný nákupní zážitek z celého produktového portfolia na více než 380 metrech čtverečních maloobchodní plochy. Myslet globálně, jednat lokálně! Velké poděkování patří Yvonne Court a našemu Cross-border týmu, který nám CYBEX poslal do Prahy. Bylo mi potěšením najít vhodné místo pro jejich první vlajkovou prodejnu!“

GROM

Příběh gelaterie Grom začal v roce 2003 v centru Turína jediným snem – vyrobit to nejlepší gelato na světě. Tato řemeslná gelaterie se zaměřuje na používání přírodních ingrediencí bez použití dochucovadel, barviv, konzervačních látek či emulgátorů. Z tohoto jednoho obchodu se Grom rozšířil do celého světa, včetně jejich poslední prodejny na Václavském náměstí 55, která je zároveň první v regionu střední a východní Evropy.

„Jsme rádi, že se Grom rozhodl naplnit svůj tržní potenciál otevřením své první řemeslné gelaterie zde v samém srdci Prahy, poblíž tradičního místa setkání – Ikonické sochy svatého Václava, které těží z velmi vysoké a vyvážené návštěvnosti jak z řad turistů, tak místních obyvatel. Oblast horní části Václavského náměstí se rychle mění ve velmi atraktivní maloobchodní lokalitu, žádanou mezinárodními značkami,“ komentuje Tomáš Vavrečka, specialista zastupování nájemců ze společnosti Cushman & Wakefield.

SUPERLAND

Superland je velkoformátový zábavní koncept pocházející z Ruska. Jejich kryté zábavní parky přinášejí rodinám radost a nabízejí místo, kde se můžete pobavit a odpočinout při mnoha aktivitách, jako jsou labyrinty, skluzavky, lanový park, trampolíny, lezecká stěna či houpačky. Superland otevřel svůj sedmý park, a to v České republice v Galerii Butovice. Ten je zároveň prvním parkem jejich expanze do regionu střední Evropy. Superland je s rozlohou 2500 metrů čtverečních největším konceptem dětské zábavy v Praze.

V letech 2019-2020 jsme pracovali na zmenšení velikosti supermarketu Alber v Galerii Butovice. Cushman & Wakefield zajistil koordinaci vztahů mezi pronajímatelem, supermarketem Albert a parkem Superland, aby bylo nalezeno nejlepší řešení pro všechny strany. Galerie Butovice tak nyní může jako jediné nákupní centrum v Praze nabídnout rodinný zábavní park a také nejnovější koncept hypermarketu Albert,“ říká Jan Čížek, vedoucí Asset Releasingu z maloobchodního teamu Cushman & Wakefield.

Náš trh známe skrz naskrz a s expanzí dokážeme pomoci i Vám. Kontaktujte nás!