Cushman & Wakefield vítězem dvou kategorií ThePrime Real Estate Awards 2023: Nejlepší zprostředkovatel pronájmů a Nejlepší agentura kapitálového trhu

Sdílet

V letošním, druhém ročníku soutěže, jejíž výsledky byly vyhlášeny na galavečeru ThePrime Real Estate Gala 25. ledna 2024, získala realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield prvenství ve dvou kategoriích: Nejlepší zprostředkovatel pronájmů a Nejlepší agentura kapitálového trhu.

Jonathan Hallett, výkonný ředitel pro střední a východní Evropu, Cushman & Wakefield: „Ocenění je pro nás uznáním kvality poradenských služeb, jež poskytujeme klíčovým hráčům na trhu komerčních nemovitostí. Minulý rok byl pro toto odvětví náročný, o to více si ceníme vítězství v obou kategoriích, které dokládá naši schopnost být pro klienty spolehlivým partnerem ve složitějších obdobích, a těšíme se na stabilizaci a zotavení trhu.“

ThePrime Real Estate Awards 2023

Nejlepší zprostředkovatel pronájmů

Kategorie oceňuje práci týmů pronájmu kancelářských, industriálních a maloobchodních prostor v Cushman & Wakefield. Kancelářský tým loni dosáhl nejvyššího – 32procentního – tržního podílu a zprostředkoval pronájem téměř 124 tisíc metrů čtverečních. Tým zaměřený na industriální prostory loni asistoval u 25 klíčových nemovitostních transakcí a u prodeje 750 tisíc metrů čtverečních pozemků. Tým pronájmu maloobchodních prostor loni zajistil pronájem 75 tisíc metrů čtverečních ve více než 150 transakcích.

Nejlepší agentura kapitálového trhu

Investiční tým Cushman & Wakefield v České republice loni asistoval při devíti transakcích napříč nemovitostními sektory o celkovém objemu 481 milionů eur. K nejvýznamnějším patří prodej portfolia TREI (supermarkety, retail parky a pozemky), obchodního centra Atrium Palác Pardubice či kancelářské budovy Rohan Business Center v Praze.

ThePrime Real Estate Awards 2023

O ThePrime Real Estate Awards

Ceny byly vyhlášeny na druhém ročníku galavečera ThePrime Real Estate Gala, který se konal 25. ledna 2024 v pražském paláci Žofín. Zúčastnilo se ho 430 významných zástupců českého nemovitostního trhu. Ceny se udělovaly nejlepším realitním projektům roku 2023 v devíti kategoriích a rozhodující roli hrála udržitelnost, principy ESG a podpora komunit. Galavečer také podpořil neziskovou organizaci Rozum a Cit, z. s., která pomáhá opuštěným dětem a jejich pěstounským rodinám.