Zanecháváme zelenou stopu za naší prací

Sdílet

Za každou transakci, kterou český tým Cushman & Wakefield Retail uzavřel v roce 2021, vyroste v pražském parku Cibulka jeden dub.

V rámci firemní strategie ESG je kladen jasný důraz na naše vlastní kroky, jejichž cílem je snížit dopad na životní prostředí. Jejich součástí je každoročně stále vyšší úroveň digitalizace a snižování množství papíru, které při své činnosti používáme. A rozhodli jsme se jít ještě dále.

V roce 2021 uzavřel český tým Cushman & Wakefield Retail 227 transakcí. Počet dubů, které jsme nedávno vysadili, činil 250. Každá naše transakce tak získala větší smysl a hodnotu.

Pro tuto iniciativu jsme vybrali část parku Lesopark Cibulka v Praze 5 poškozenou kůrovcem. Ve spolupráci s Lesy hl. m. Prahy jsme tak přispěli k obnově původní krásy tohoto nádherného lesoparku.

Naše sazenice dubu zimního (Quercus Petraea) vyrostou do výšky 20-40 metrů a budou hrát zásadní roli v zajištění vyvážené biodiverzity území, přičemž poskytnou domov také brhlíkům a veverkám.

Našich 250 stromů pohltí roční produkci CO2 23 automobilů. Počítejte s námi: průměrné auto vyprodukuje 1 620 kg CO2 ročně a průměrný strom pohltí 167 kg CO2 ročně.

A ještě jeden přínos, tentokrát pro pohodu a týmového ducha našich kolegů: měli jsme možnost brzy ráno vstát, strávit společné chvíle na čerstvém vzduchu, přidali trochu pohybu, naučili se něco nového a lépe se poznali.

Příští rok plánujeme pokračovat. S cílem rozšířit naši zelenou stopu je naším posláním vysadit ne jeden, ale dva stromy za každý uzavřený obchod.

Prohlédněte si též další fotografie z akce a zapojte se do diskuse na Linkedinu!