Realitní trh v 5 minutách

Sdílet
Přinášíme vám nový díl našeho stručného videopřehledu trhů komerčních nemovitostí, tentokrát zaměřený na některé nedávné novinové titulky.

  • Několik titulků naznačovalo ochlazení poptávky po průmyslových nemovitostech, které přichází do České republiky. Zdá se však, že jde spíše o návrat k normálu a stabilizaci celého trhu.
  • Maloobchodní sektor v České republice se stále těžko vzpamatovává z krize způsobené pandemií a jeho reálné tržby od poloviny roku 2021 klesají. Spotřebitelé v obchodech utrácejí více, ale kvůli inflaci a klesajícím reálným mzdám si domů odnášejí méně zboží.
  • Firmy se snaží snižovat náklady, a tak opět roste obliba flexibilních kanceláří, a to nejen mezi malými podniky a startupy.
  •  Zaměříme se i na ESG, tedy environmentální udržitelnost, sociální odpovědnost a správu a řízení podniků. Vzhledem k tomu, že budovy, včetně těch komerčních, jsou zodpovědné za značnou část celosvětových emisí uhlíku, přichází nové předpisy z Evropské unie, jež mohou zkomplikovat transakce s nemovitostmi.
Více se dozvíte ve videu, které můžete zhlédnout zde:
https://www.youtube.com/watch?v=Mx3MXm6qqRo