Realitní trh v 5 minutách

Sdílet

Podívejte se na nový díl našeho pětiminutového videa Real Estate Market Snapshot a seznamte se s vývojem na českém trhu komerčních nemovitostí. Kancelářský, maloobchodní, logistický a investiční trh pro vás sledujeme již od roku 1993 – po celých 30 let poskytuje společnost Cushman & Wakefield prvotřídní realitní poradenství na českém trhu.

Ve videu se dozvíte více podrobností o aktuální situaci:

  • V letošním roce se očekává horší výkonnost české ekonomiky, ale zatím to vypadá, že se recesi vyhneme díky trvale nízké nezaměstnanosti.
  • Pražský kancelářský trh zůstává poměrně stabilní, s relativně nízkou developerskou aktivitou a poměrně silnou poptávkou, která udržuje nízkou míru neobsazenosti.
  • Většina nájemců se snaží omezit maximální zvýšení nájemného, které jim umožňují inflační valorizační doložky, na zhruba pět až sedm procent.
  • Na průmyslovém trhu začínáme pozorovat postupné zpomalování, přesto výstavba pokračuje – kromě tradičně silných lokalit také v Ústeckém a Karlovarském kraji, které těží z trendu nearshoringu.
  • Maloobchodní tržby očištěné o inflaci klesají již zhruba rok, nicméně v nákupních centrech se již vrátily na úroveň před krizí a v reálných cenách jsou rekordní, zejména v regionálních nákupních centrech.

Komentované shrnutí situace na trhu si můžete prohlédnout ve videu.