Právě otevřené Centrum Stromovka ve správě Cushman & Wakefield

Sdílet

Společnost Cushman & Wakefield byla pověřena správou nového nákupního centra Stromovka, které se na pražské Letné slavnostně otevřelo ve čtvrtek 21. listopadu 2019. Společnost Cushman & Wakefield také připravila kompletní marketingovou strategii nákupního centra a částečně se podílela na pronájmu prostor.

Centrum Stromovka s celkovou pronajímatelnou plochou 15 700 m2 je jediným nákupním centrem, které bude letos v ČR otevřeno. Jeho maloobchodní nabídka odpovídá zejména potřebám mladých lidí a mladých rodin žijících v jeho okolí na Praze 7. Najdete zde kromě tzv. convenience obchodů první supermarket Lidl otevřený v nákupním centru, klasický foodcourt doplněný o tzv. food pop-up market, fitness a wellness zařízení, velký prostor pro maminky s dětmi a také 500 parkovacích míst, která na Letné tolik chybí. Kromě 90 obchodních jednotek je ve Stromovce také 5 500 m2 kancelářských prostor třídy A.

Centrum Stromovka

Centrum Stromovka – inovativní retailové prostory

Retailový koncept Centrum Stromovka se na rozdíl od jiných nákupních center zaměřuje na gastronomii, zábavu a služby zákazníkům především z Prahy 7.

  • Součástí centra proto bude vedle běžného foodcourtu i koncept stravovací pop-up zóny s názvem PARKet. Nacházet se v ní bude první čajová mixologie v Česku Teayo, gruzínské bistro
    Cheese N‘ Boat, prodejna čerstvých ryb Rybistro, centrální nápojový bar, cukrárna HF Pastry Academy s výběrovými zákusky či Roots BBQ, které připravuje masové speciality a burgery na kouři z dubového dřeva. Centrem PARKetu se stane bar umístěný kolem vzrostlého stromu s vlastním točeným pivem Letenský ležák.
  • V Centru Stromovka bude také supermarket Lidl, který zde otevře svou první prodejnu v nákupním centru.

„Centrum Stromovka chce být komunitním centrem a místem pro sousedská setkání,“ vysvětluje Anna Pucová z Cushman & Wakefield, marketingová manažerka Centra Stromovka.

Centrum Stromovka foodcourt

K dispozici bude krytý dětský koutek o rozloze 200 m2, kde bude probíhat celodenní program včetně výtvarných workshopů a dílen každý den od 9 do 20 hodin. Pro sportovce bude otevřeno fitness studio Fitinn na ploše větší než 1 000 m2. V přípravě je i saunový svět.

Centrum Stromovka – moderní kanceláře a nový krytý parking

„Třetí a čtvrté patro budovy zaujímá 5 500 m2 moderních kancelářských prostor s velkorysými střešními terasami, vlastním vstupem a recepcí,“ vysvětluje Marek Dörfl z Cushman & Wakefield, manažer Centra Stromovka.

K dispozici bude dále podzemní parkoviště s kapacitou 500 parkovacích míst, z nichž až 150 poskytne centrum k pronájmu za zvýhodněnou cenu k nočnímu parkování obyvatelům Prahy 7. K dispozici bude rovněž automyčka, dobíjecí stanice PRE point určená k nabití elektromobilů a nabíječky pro elektrokola.

Centrum Stromovka – městská hromadná doprava

Díky spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy bude k centru přivedena autobusová linka číslo 156 se zastávkou v ulici Strojnická. Svůj provoz zahájí v den otevření nákupního centra, 21. listopadu. Centrum Stromovka se nachází v docházkové vzdálenosti od zastávek tramvaje Veletržní palác a Kamenická, metra linky C Vltavská, parku Stromovka i Letenských sadů.