Cushman & Wakefield získal do své správy ikonickou multifunkční budovu Myslbek, která se nachází v centru Prahy a kterou vlastní společnost AEW.

Sdílet

Od stejného majitele, v rámci mezinárodní spolupráce společnosti Cushman & Wakefield, získává polská kancelář do správy také dvě významná obchodní a kancelářská centra v Polsku, a to Klif v Gdyni, Klif House of Fashion a Klif Tower ve Varšavě. Správu budov přebírají obě kanceláře v únoru tohoto roku.

„Cílem nadnárodního výběrového řízení, které jsme vyhlásili koncem roku 2018, bylo získat společného partnera pro správu vybraných nemovitostí v České republice i Polsku. Společnost Cushman & Wakefield má v oblasti správy komerčních nemovitostí rozsáhlé zkušenosti a největší tým na trhu, věříme tedy, že půjde o úspěšnou a plodnou spolupráci”, říká Zdeněk Hausvater, ředitel Asset Managementu ve společnosti AEW.

Komerční nemovitost Myslbek o rozloze 25 000 m2 v současné době pronajímá prostory 44 nájemcům na 6 patrech a je z 99 % obsazena. Mezi dlouhodobé nájemce kanceláří patří např. Asahi, Pilsner Urquell, Kinstellar, American Express BNP Paribas a další. V nákupní galerii je kotevním nájemcem H&M, který zde v roce 2018 po rekonstrukci otevřel na více než 4000 m2 vlajkovou prodejnu své značky v České republice. Najdeme zde i mnohé prémiové značky jako například Karl Lagerfeld, T.M. Lewin a další. Společnost Cushman & Wakefield bude kromě správy budovy a projektového managementu zajišťovat také marketing.

„Kancelářská budova Myslbek byla postavena již v roce 1996, a to přímo na hlavní obchodní třídě Na Příkopě. Byla jednou z prvních porevolučních komerčních novostaveb postavených v centru hlavního města. V posledních letech prošla jak kancelářská budova, tak nákupní galerie náročnou rekonstrukcí, díky které stále drží krok s nejmodernějšími budovami postavenými v posledních letech. Našim cílem bude udržet toto renomé,“ říká Lenka Vodrážková, partnerka a vedoucí správy kancelářských budov ve společnosti Cushman & Wakefield.

Budova má 6 nadzemních podlaží a 4 podzemní podlaží s 324 parkovacími místy. Důležitou součástí multifunkční budovy Myslbek je nákupní pasáž, která spojuje historickou část města s novou centrální obchodní čtvrtí a svým nájemcům nabízí velice lukrativní adresy – Na Příkopě a Ovocný trh. Tato budova, která symbolicky spojuje Staré a Nové Město, je na trhu vnímána nejen jako kancelářská budova s reprezentativními kancelářemi obsazená dlouhodobými nájemci. Je také elegantní nákupní galerií v centru Prahy na jedné z nejdražších nákupních ulic světa.

Budova byla v rámci certifikace BREEAM In USE oceněna jako velmi dobrá.

Získáním budovy Myslbek do správy, společnost Cushman & Wakefield pokračuje v trendu nastaveném v roce 2018 a dále rozšiřuje své portfolio spravovaných budov. V současné době společnost Cushman & Wakefield spravuje v České republice a na Slovensku celkem 85 budov o celkové rozloze přesahující 1 100 000 m2, z toho 30 kancelářských budov a 22 obchodních center. O správu budov se nyní stará tým 150 odborníků.