Cushman & Wakefield nově spravuje a pronajímá portfolio obchodních center společnosti Adventum

Sdílet

Realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield převzala do správy portfolio tří obchodních center a jednoho retail parku, které loni od společnosti Tesco koupila maďarská investiční skupina Adventum Group v rámci unikátní transakce zahrnující 18 retailových projektů napříč regionem střední a východní Evropy. Společnost Cushman & Wakefield asistovala při prodeji svému dlouholetému klientovi Tesco a nyní se pro Adventum stará o správu a exkluzivně také o pronájem 50 tisíc metrů čtverečních těchto maloobchodních ploch v Česku.

Mezi projekty, které Cushman & Wakefield pro Adventum Group v České republice spravuje a pronajímá, patří Retail Park Chrudim, OC Fontána Karlovy Vary, OC Galerie Ostrava a OC Silesia Opava. Ve všech třech obchodních centrech je klíčovým nájemcem hypermarket Tesco, který si prostory nyní pronajímá.

K dalším nájemcům patří známé značky jako TEDi, Action či Sportisimo. Všechna tři OC mohou jako svou velkou přednost zákazníkům nabídnout také pobočku České pošty a další služby či prodejny pro každodenní nákupy. K výhodám projektů, které se všechny nacházejí ve výborných lokalitách, patří velká parkoviště a dobrá dopravní dostupnost autem, hromadnou dopravou i pěšky.

Martin Šimek, partner a vedoucí správy obchodních center, Cushman & Wakefield: „Společně s kolegy z týmu pronájmu maloobchodních ploch, který je opakovaně hodnocen jako nejlepší na trhu, pracujeme hlavně na obsazení volných jednotek a zlepšení stávajícího positioningu těchto obchodních center tak, aby byla pro zákazníky co nejzajímavější a aby se do nich často a rádi vraceli. Naše zkušenosti z dlouholeté správy mnoha obchodních center jsou pro našeho klienta Adventum jasným důkazem, že jsme silným partnerem pro stabilizaci jejich nové pozice na trhu.“